Kontakt Základné činnosti výchovného poradcu Webové linky : Centrá poradenstva a prevencie Čo čaká deviatakov: Profesijná orientácia → webové linky na stredné školy Prijímacie konanie na stredné školy 2023/2024 Rozpis stretnutí výchovného poradcu s rodičmi a žiakmi 9. ročníka Oznam Celoštátne testovanie

Výchovný poradca

Prijímacie konanie na stredné školy 2023/2024

• Prijímačky na stredné školy 2023/2024

• Podáva sa len jedna prihláška na strednú školu

Od 1. januára 2022 platí novela školského zákona, podľa ktorej už rodič (zákonný zástupca dieťaťa) vypĺňa len jednu prihlášku na strednú školu, v ktorej uvedie v poradí podľa záujmu najviac 2 netalentové odbory a najviac 2 talentové odbory.

Netalentové odbory, na rozdiel od talentových, nevyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania.

Podmienky prijatia na štúdium na strednej škole

Riaditelia SŠ majú povinnosť zverejniť podmienky prijatia na štúdium na strednej škole do 28. februára 2024.

Niektorí žiaci môžu byť prijatí aj bez prijímacích skúšok:

Na štvorročné, päťročné alebo osemročné gymnázium môže byť prijatý uchádzač, ktorý dosiahol v externom testovaní najmenej 90 % v každom vyučovacom predmete samostatne.

Pri odborných školách postačuje na prijatie bez prijímačiek, ak uchádzač v externom testovaní dosiahol úspešnosť najmenej 80 % v každom vyučovacom predmete samostatne.

Kedy podať prihlášku na strednú školu

Prihlášku zákonný zástupca žiaka na strednú školu podáva do 20. marca 2024.

Prihlášky budeme na našej škole  podávať elektronicky

Elektronická prihláška na strednú školu

Vyplnenú prihlášku odošle prostredníctvom školského informačného systému najneskôr do 13. marca 2024 základnej škole na potvrdenie hodnotenia.

Riaditeľ základnej školy prihlášku elektronicky potvrdí bezodkladne tak, aby zákonný
        zástupca mohol podať prihlášku na vzdelávanie v zákonnej lehote do 20. marca 2024.

Školský informačný systém po potvrdení prihlášky riaditeľom ZŠ a potvrdení podania prihlášky zákonným zástupcom odošle prihlášku všetkým ŠŠ, ktorých odbory vzdelávania uviedol zákonný zástupca v prihláške.

Termíny prijímacích skúšok

Termíny konania prijímacích skúšok na gymnáziá, stredné odborné školy, školy umeleckého priemyslu a konzervatóriá

26.4. - 30. 4. 2024

1. kolo 1. termín talentových prijímacích skúšok

2.5. 2024

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok

6.5. 2024

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok

9.5. - 15.5. 2024

1. kolo 2. termín talentových prijímacích skúšok

18.6. 2024

2. kolo prijímacích skúšok

Výsledky prijímačiek

Riaditeľ strednej školy zverejní zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania po 17. máji  2024  v tomto termíne odošle uchádzačovi aj rozhodnutie o prijatí.

Ak žiak nebol prijatý, zákonný zástupca sa môže proti rozhodnutiu riaditeľa strednej školy o neprijatí odvolať v lehote do 5 dní odo dňa doručenia rozhodnutia.