Roots & Shoots

Ahojte, dovoľte aby sme sa Vám predstavili.

Sme žiaci II. stupňa a koncom minulého roka sme sa zapojili  do vzdelávacieho programu Roots & Shoots, ktorý spolupracuje  s medzinárodnou organizáciou Jane Goodall Institute.  Jedná sa o vzdelávací program, ktorého cieľom je zvýšiť motiváciu, záujem mladých ľudí pozitívne ovplyvňovať svoje okolie. Projekt Roots & Shoots je realizovaný formou environmentálnej a komunitnej projektovej výuky (service-learning), kde si my žiaci sami identifikujeme kľúčové témy svojho okolia. Vybrané problémy sa následne s podporou nadácie a svojej komunity budeme snažiť vyriešiť.

Náš projekt sa volá BUS  STATION, v rámci ktorého chceme zrenovovať našu školskú autobusovú zastávku, ktorá je pri našej Základnej škole v Ladcoch. V blízkosti zastávky by sme radi zrealizovali výsadbu okrasných kvetín, umiestnili čitateľskú búdku, informačnú tabuľu s krátkou históriou obce a zaujímavosťami okolia Ladiec.

V súčasnosti pripravujeme :

• plán renovácie autobusovej zástavky  a jej okolia
  • oslovenie súkromných podnikateľov v obci a ich možnú pomoc pri realizácií nášho projektu
  • prípravu na obhajobu nášho projektu, ktorá sa uskutoční koncom marca. V prípade úspešnej obhajoby dostaneme na realizáciu nášho projektu od Green Foundaton  finančnú čiastku 400 €.

Milí rodičia, spolužiaci a všetci ktorým nie je jedno v akom prostredí žijeme, pozývame Vás k spolupráci, dajte nám vedieť o svojich nápadoch a návrhoch. Prispejte svojou iniciatívou k zlepšeniu súčasného stavu našej autobusovej zástavky. V prípade, že sa chcete o našom projekte dozvedieť viac, kontaktujte nás cez sociálnu sieť Messenger - R&S Ladce, alebo priamo v škole.

Tím R&S Ladce