• Prijímacie konanie na stredné školy 2024/2025

• Podáva sa len jedna prihláška na strednú školu
          • Od 1. januára 2022 platí novela školského zákona, podľa ktorej už rodič (zákonný zástupca dieťaťa) vypĺňa len jednu elektronickú prihlášku cez edupage na strednú školu, v ktorej uvedie v poradí podľa záujmu najviac 2 netalentové odbory a najviac 2 talentové odbory.
          • Netalentové odbory, na rozdiel od talentových, nevyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností a nadania.
          • Podmienky prijatia na štúdium na strednej škole
          • Riaditelia SŠ zverejnia podmienky prijatia na štúdium na strednej škole do 30. 11. 2024.
          • Niektorí žiaci môžu byť prijatí aj bez prijímacích skúšok:
          • * Na štvorročné, päťročné alebo osemročné gymnázium môže byť prijatý uchádzač, ktorý dosiahol v externom testovaní najmenej 90 % v každom vyučovacom predmete samostatne. Pri odborných školách postačuje na prijatie bez prijímačiek, ak uchádzač v externom testovaní dosiahol úspešnosť najmenej 80 % v každom vyučovacom predmete samostatne.                                   *určuje stredná škola na základe vlastného rozhodnutia
          • Kedy podať prihlášku na strednú školu
          • Prihlášku zákonný zástupca žiaka na strednú školu podáva do 20. marca 2025.
          • Prihlášky na našej škole  podávame elektronicky
          • Elektronická prihláška na strednú školu
          • Vyplnenú prihlášku odošle prostredníctvom školského informačného systému (Edupage) najneskôr do 20. marca 2025 základnej škole na potvrdenie hodnotenia.
          • Riaditeľ základnej školy prihlášku elektronicky potvrdí bezodkladne tak, aby zákonný zástupca mohol podať prihlášku na vzdelávanie v zákonnej lehote do 20. marca 2024.
          • Školský informačný systém po potvrdení prihlášky riaditeľom ZŠ a potvrdení podania prihlášky zákonným zástupcom odošle prihlášku všetkým ŠŠ, ktorých odbory vzdelávania uviedol zákonný zástupca v prihláške.
          • Termíny prijímacích skúšok
          • Termíny konania prijímacích skúšok na gymnáziá, stredné odborné školy, školy umeleckého priemyslu a konzervatóriá :
          • SEKCIA : ČO ČAKÁ DEVIATAKOV ......
          • Výsledky prijímačiek
          • Riaditeľ strednej školy zverejní zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania 16. 5.  2025 v tomto termíne odošle uchádzačovi aj rozhodnutie o prijatí. Ak žiak nebol prijatý, zákonný zástupca sa môže proti rozhodnutiu riaditeľa strednej školy o neprijatí odvolať v lehote do 5 dní odo dňa doručenia rozhodnutia, väčšinou elektronicky cez Edupage. V prípade, že žiak neuspeje na prijímacom konaní v rámci 1. kola, si žiak vyberá strednú školu, ktorá nenaplnila stav po 1. kole prijímacích skúšok. Následne si elektronicky cez Edupage podáva prihlášku na 2. kolo prijímacich skúšok, ktoré sa uskutočnia v termíne 17.6. a 18.6. 2025.